Bize Ulaşın: +90 (212) 466 34 20 - 19

Faaliyet Alanlarımız

Tüketici Hukuku

Günlük hayatta birçok ihtiyaç dışarıdan mal ve hizmet satın almak yoluyla karşılandığı için hayatın çeşitli alanlarında tüketici konumunda yer alınmakta, bu sebeple hayatın olağan akışı içinde tüketici hukukunu ilgilendiren çok sayıda hukuki ihtilafla karşılaşılmaktadır. 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’ un 1. maddesinde belirtildiği üzere; söz konusu kanunun amacı, tüketicinin sağlık ve güvenliği ile ekonomik çıkarlarını korumak, doğmuş olan zararını tazmin etmek, tüketiciyi aydınlatıcı ve bilinçlendirici önlemleri almaktır.  

 

Yıldırım Hukuk Bürosu, tüketici hukukundan doğan tüm hukuki problemlerde tüketici mevzuatı çerçevesinde aşağıda belirtilen konularda hizmet vermekte, ayrıca bu kapsamda yapılabilecek idari başvuru yolları hususunda da hukuki yardım sunmaktadır: 

  • Tüketici hakem heyetleri nezdinde yapılacak başvurular
  • Tüketici mahkemelerinde görülen hukuki uyuşmazlıklarda hukuki yardım vermek
  • Tüketici hukuku kapsamına giren alım-satım sözleşmelerinin hazırlanması
  • Ayıplı mal yahut hizmetten kaynaklanan ihtilaflarda hukuki çözümler üretmek
  • Taksitli satışlar, Devre tatil sözleşmeleri, Paket tur sözleşmeleri,  Kampanyalı satışlar, Kapıdan satışlar, Mesafeli sözleşmeler, Abonelik sözleşmeleri, Süreli yayınlar, Tüketici kredileri, Kredi kartları, Garanti sözleşmeleri, Satış sonrası hizmetler ve tüketici hukukundan doğan diğer hukuki uyuşmazlıklar